Статут

ВНУТРІШНІЙ СТАТУТ СЕСТРИНСТВА МИЛОСЕРДЯ

в ім’я святої рівноапостольної великої княгині Ольги

при парафії на честь Володимирської ікони Пресвятої Богородиці

в місті Чернігові

Чернігівської єпархії

Української Православної Церкви

1. Сестринство милосердя в ім’я святої рівноапостольної великої княгині Ольги (далі – Сестринство) організоване у 2022 році, є одним із напрямів діяльності парафії на честь Володимирської ікони Пресвятої Богородиці в місті Чернігові, Чернігівської єпархії.

2. До складу цього Сестринства можуть входити парафіяльні сестринства, групи милосердя та групи добровольців інших храмів Чернігівської єпархії.

3. У сестри милосердя приймаються жінки віком від 18 років православного віросповідання, які мають можливість допомагати в соціальному служінні щонайменше 2-4 години на тиждень.

Основні напрямки служіння:

сестринські пости при лікарнях, патронажний догляд, виховне служіння, катехізаторська робота, інформаційне та адміністративне служіння, служіння в парафіяльних храмах, виконання молитовного правила.

Виходячи з поставлених цілей, Сетринство може здійснювати різні види соціальної, благодійної діяльності з метою допомоги:

• дітям, які перебувають у скрутній життєвій ситуації, зокрема тим, які залишилися без батьківського піклування;

• хворим, інвалідам, ВІЛ-інфікованим;

• самотнім людям похилого віку;

• малозабезпеченим;

• родинам, які втратили годувальника;

• постраждалим у надзвичайних ситуаціях;

• безхатченкам;

• біженцям;

• ув’язненим і тим, хто звільнився з місць позбавлення волі;

• вагітним у кризовій ситуації, одиноким матерям;

• багатодітним сімям;

• особам, які страждають від наркотичної або алкогольної залежності;

• особам, які потрапили в інші важкі обставини;

• іншу допомогу;

Сестринство може надавати наступні види допомоги (підтримки):

• духовну;

• медичну допомогу за наявності відповідної ліцензії (долікарську та лікарську, сестринський догляд, профілактику);

• соціальну допомогу та соціальне обслуговування (надання соціальних послуг, допомога у розв’язанні соціально-юридичних проблем, допомога в соціалізації та ресоціалізації громадян);

• педагогічну допомогу (виховання та освіта дітей);

• освітні послуги (влаштування професійних курсів для добровольців тощо);

• психологічну допомогу;

• матеріальну допомогу (включно з фінансовою підтримкою, збором і розподілом гуманітарної допомоги);

• адміністративне служіння, служіння в парафіяльних храмах;

• іншу допомогу;

1. Для вступу до Сестринства необхідно написати прохання/заяву на ім’я Сестринства.

Для виходу з Сестринства необхідно написати прохання/заяву і здати свою форму старшій сестрі Сестринства.

1. Випробувальний термін для сестри встановлюється з моменту прийняття прохання/заяви до рішення про посвяту в сестри милосердя. Тривалість випробувального терміну – від 3 місяців до 1 року, якщо на зборах старших сестер не ухвалено іншого рішення. Сестри можуть бути як штатними співробітниками, так і добровільними помічниками.

2. Посвята в сестри милосердя відбувається після ухвалення рішення зборами духівника та старших сестер. Новій сестрі видається форма – апостольник (плат) із хрестом або без хреста та фартух.

3. Сестра милосердя є обличчям Сестринства.

Апостольник – обов’язковий головний убір сестри милосердя, який вона носить під час служіння на постах, у храмах, під час участі в благодійних, соціальних і громадських заходах, організованих Сестринством. Сестрі не слід носити штанів, мають бути прикриті коліна та плечі; також не слід використовувати яскраву косметику.

1. Сестра милосердя повинна регулярно сповідатися і причащатися (щонайменше один раз на три тижні) і виконувати молитовне правило.

В обов’язковому порядку брати участь у зборах Сестринства, які відбуваються не менше ніж 1 раз на місяць і розпочинаються із загального Богослужіння. Про неможливість взяти участь у зборах необхідно повідомити старшу сестру Сестринства.

1. Сестри милосердя беруть участь у спільних заходах Сестринства (навчання, паломницькі поїздки та інші спільні заходи). А також за можливості підтримують єпархіальні проєкти (благодійні акції, соціальні заходи, хресні ходи).

2. За рішенням керівника Сестринства з-поміж сестер призначають координаторів і старших сестер напрямів Сестринства.

3. Старші сестри напрямів щомісяця складають і відстежують графік роботи сестер за напрямами, організовують зустрічі всередині свого напряму, допомагають розв’язувати питання, пов’язані зі служінням сестер, підтримують щільний контакт із кожною сестрою.

4. Сестринством керує духівник.

Для здійснення організаційної роботи він призначає старшу сестру і благочинну сестру Сестринства, яких представляє на загальних зборах сестер.

1. У разі порушення статуту однією або групою сестер, рішення про їхнє виключення ухвалюється на загальних зборах духівником Сестринства, на підставі голосування зборів. Остаточне вирішення питання залишається за духівником сестринства.

Затверджую,

Настоятель парафії на честь Володимирської ікони Пресвятої Богородиці в місті Чернігові,

духівник Сестринства

ієромонах Веніамін (Носач)